Pierwszy dzień 127. Wystawa Kwiatów i Ogrodów: Ogromny wybór roślin, ciekawe warsztaty dla dzieci [ZDJĘCIA]

tn IMG 5611Rozpoczęła się 127. Wystawa Kwiatów i Ogrodów, impreza, która od ponad 50 lat ściąga do parku dziesiątki tysięcy osób. Nie inaczej będzie w tym roku.

ZDJĘCIA

– Ślązacy bardzo chętnie uprawiają rośliny. Ma to m.in. związek z tradycją wypoczywania na ogródkach i działkach. Tu mogą zarówno zakupić potrzebne kwiaty, nasiona i owoce, ale też dowiedzieć się więcej o obowiązujących trendach w projektowaniu ogrodów – tłumaczy Katarzyna Zazgórnik-Sitz, koordynatorka tegorocznej wystawy.

Na kiermaszu ogrodniczym swoje produkty prezentuje ponad pięćdziesięciu wystawców. Są też aranżacje ogrodowe.

Marek Tarnowski z Chorzowa ma niewielki ogródek działkowy. Na wystawy kwiatów przychodzi od 30 lat. – To dobry termin, zaraz po zimnej Zośce. Wiadomo, że nic już nie przemarznie, można zacząć sadzić. Tu nam zamiar zapatrzyć się w azalie i rododendrony. – mówi. I dodaje, że najważniejsza jest pogoda. – Jeżeli aura dopisze, to frekwencja na pewno będzie duża, bo wybór jest ogromny.

Dziś o 17 na wystawie można będzie posłuchać koncertu duetu, który gra na skrzypcach i altówce. Dzieci i rodziców zachęcamy do skorzystania z warsztatów ekologicznych przygotowanych dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

na gĂłrÄ~Y strony wstecz
Copyright © 1995-2011 Park Śląski